Знание

neryhc - Newspaper from Bulgaria -

Published in Bulgaria - Social interactions and entertainment - 21 Apr 2019 14:08 - 0

Нанси Едисон била около 37-годишна, когато се родил нейният седми и последен син – Томас. Учителка по професия, тя с желание помагала на малкия си син да развива изключително любопитния си ум. Научила го на четене, писане и математика, а по-късно Томас продължил да развива себе си като сам четял и търсил знания.

Томас пораснал и дошло време да тръгне на училище. Разбира се, това било вълнуващо приключение за любопитното момче. Един ден, няколко месеца след началото на учебната година, Томас се прибрал вкъщи с бележка в ръце и казал на майка си: „Мамо, учителят ми ми даде тази бележка и каза само ти да я прочетеш. Какво пише вътре?“

Майката веднага отворила плика. Очите ѝ се изпълнили със сълзи и трепет в гласа си тя зачела:
Синът Ви е гений! Нашето училище е твърде малко и няма достатъчно добри учители за него. Моля Ви, учете го Вие.

Минали години, Томас Едисон се превърнал в най-великия откривател в историята – това е добре известно на всички. Сред неговите повече от 1000 открития са електрическата крушка, техниката на звукозаписа и кинофилма. Имал е брилянтен ум, успешен бизнес, слава…но преди всичко е имал невероятна майка!

Малко след нейната кончина, той отишъл в родния си дом. Между вехториите той намерил сгънат лист – онова същото писмо, което донесъл на майка си като ученик. Отворил го и зачел:

Синът Ви е умствено изостанал. Не можем да му позволим да посещава нашето училище. Изключен е!
Това въздействало силно на Томас и в своя дневник той написал:
Томас А. Едисон бил умствено изостанало дете, чиято майка го превърнала в гения на века!

Историята на Нанси Едисон показва силата, която можем да дадем на своите деца, ако им покажем колко силно вярваме в тях. Ключовата дума тук е покажем. Колкото и да вярваме или обичаме своето дете, то има нужда да го чува, вижда и усеща.

Томас Едисон: "Най-верният път към успеха - винаги да опиташ още веднъж"

Support

BoikovBladekdanx776FermuArjunaastra

Comments (0)